HİZMETLERİMİZ

MURAT BALCI

Hands of a mechanic wearing blue gloves working on a car engine with a spanner in a concept of maintenance and repair

Motor

Bütün araçlarda en önemli ve tamiri zor olan parça motordur. Tahmin edileceği üzere araçların en önemli parçası da motordur. Motor sorunlarının genelde büyütüldüğü tamir atolyelerinden faklı olarak Balcı Otomotiv pratik çözümler sunmaktadır. Motor önemli olduğu kadar motoru tamir eden teknisyenin de önemi göz ardı edilmemelidir. Sayılan nedenlerden dolayı motor tamirinin yapılması için deneyimli ve uzman teknisyenler gerekmektedir. Yılların verdiği tecrübe ile beraber birden çok motorun tamiri ve bakımını yapan Balcı Otomotiv geliştirdiği tamir yöntemleri ve kullandığı yüksek teknoloji ile titiz bir biçimde motorunuzun tamirini yapmaktadır.

 

Qualities-of-a-Great-Auto-Repair-Mechanic-_-Southlake-TX

Mekanik

Balcı Otomotiv tüm marka model araçlarınızın tamir, bakım ve onarım işlemlerini titizlikle yapmaktadır. Aracınızı sorunsuz ve güvenli bir biçimdek kullanabilmek için mekanik aksam büyük bir önem arz etmektedir. Aracınızın güvenliği açısından yaz ve kış aylarına girerken aracınızın mekanik aksamlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu noktada aracınızın lastiklerinden motor elemanlarına kadar tüm yürüyen aksamları titizlikle kontrol edilerek tamir bakım ve onarım işlemleri yapılmaktadır. Yedek parçalar sizlerin isteklerine göre %100 orjinal parçaların yanı sıra muadili parçalar da kullanılmaktadır.

 

shocks-struts

Fren & Süspansiyon

Fren ve süspansiyon aracınız sürüş sırasındaki konforunu ve yol tutuşunu sağlar. Fren sistemi frene basıldığı anda güçlü bir dirence maruz kalmaktadır. Süspansiyon ise araçların maksimum yol tutuşunu sağlamaktadır. Süspansiyon ve fren sisteminde yaşanılan arızalar büyük sonuçlar doğurmaktadır. Süspansiyon ve fren sisteminizin bakımını periyodik olarak yapmanız sizler için büyük bir önem taşımaktadır. Bu noktada Balcı Otomotiv olarak fren ve süspansiyon sistemlerinizi el, göz cihaz ve test sürüşleri ile kontrol ediyoruz. Yapılan kontroller sonrasında tespit edilen arızaları uzman teknikerler tamir ediyoruz. Sizlere güvenli ve konforlu bir sürüş imkanı sağlıyoruz.

 

自動車のエンジン

Elektrik & Elektronik

Aracınızda çeşitli özellikleri kullanabilmek için elektrik ve elektronik aksamlarının düzgün bir biçimde çalışıyor olması gerekmektedir. Oluşacak arızalar basit olsa da kazalara yol açmaktadır. Günümüz araçlarında elektrik elektronik aksamlar daha komplike bir biçimde bulunmaktadır. Bu yüksek teknoloji araçlarda arızaların daha zor tespit edilmesine yol açmaktadır. Bu noktada tüm araçların komple elektrik elektronik aksamlarının tamiri Balcı Otomotiv tarafından yapılmaktadır. Uzman kadrosuyla elektrik elektronik arızaları tespit edilerek gerekli tamir ve değişim işlemleri büyük bir titizlikle yapılmaktadır.

 

canstockphoto19717163

Şanzıman & Debriyaj

Şanzıman ve debriyaj sistemleri tamiri Balcı Otomotiv'in yetkin kadrosuyla yapılmaktadır. Şanzıman ve debriyaj sistemleri aracınızın sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlamakla beraber sürüş kalitenizi etkilemektedir. Şanzıman ve debriyaj sistemlerinin bakımı yapılmadığında arızalara yol açmaktadır. Şanzımanda oluşan arızalar genellikle sürtünme sesleri, vites kaymaları ve sert vites değişimlerinde daha da ciddi hasarlara yol açmaktadır. Bu hizmetimizde uzman kadromuz şanzıman ve debriyaj sistemlerinizi inceliyerek gerekli bakım ve onarım çalışmalarını titizlikle yürüterek sizlere sorunsuz ve verimli bir sürüş imkanı sağlıyor.

 

Auto-King-7

Periyodik Bakım

Balcı Otomotiv bünyesinde verilen hizmetlerden birisi de periyodik bakım hizmetidir. Bu hizmetimizle aracınızın sağlığı ve güvenliği açısından önem arz etmektedir. Periyodik bakım dönemsel, yılda bir veya 10-15bin kilometrede bir yapılmaktadır. Hizmet sürecinde aracınızın sıvı seviyeleri, motor sağlığı, aydınlatma lambları, akü , sinyal lambalarının durumu kontrol edilmektedir. Kontrollerden sonra eksik bulunun kısımlar giderilmektedir. Aracınızın performansı iyileştirilerek aracınız daha güvenilir hale gelmektedir. Periyodik bakım sırasında motor yağı değişimi, polen filtresi değişimi, yağ hava ve yakıt filtrelerinin değişimi ,klima gazı kontrolü ve dolumu, fren sistemlerinin , süspansiyon sistemlerinin ,ateşleme bujisinin, egzoz sisteminin ve far aydınlatma sistemlerinin kontrolü yapılmaktadır.

 

Mimar Sinan Mah. Silivri Sanayi Sitesi Mavi Bloklar Akarsu Sokak No: 2/D Silivri/ İstanbul

balcimurat254@gmail.com

0553 848 77 00